Samsun’da Demokrasi Şöleni
![Samsun’da Demokrasi Şöleni](https://samsuncephaber.com/wp-content/uploads/2021/06/Sedanur-Keklik-1024x614.jpg)
Samsun Fatih Mahallesinde 06 Haziran Pazar günü Kazım Özdemir okulunda Muhtar seçimi yapıldı.
Yapılan Muhtar seçimine Fatih Mahallesi Muhtari ve Muhtar adayi Sedanur Keklik ile daha önceki yıllarda 10 yıl Fatih Mahallesinde muhtarlık yapmış Aydın Polat seçime girdiler.
Fatih mahallesi seçmenlerinden 1458 oy kullandılar.
Yapılan oy sayım tasnifi sonunfa mevcut muhtar Sedanur Keklik 1240 oy , Aydin Polat 196 oy alırken 22 gecersiz oy tesbit edildi.
Bu sonuca gore muhtar seçilen Sedanur Keklik kendisine desdek verenler ve mahalle sakinlerince büyük bir çoşku içinde alkişlar ve davul zurna eşliğinde Fatih Mahallesi Muhtarligina kadar eslik ettiler.
Mahalle sakinleri sokaga cikma yasagi nedeniyle evlerindeki balkon ve pencerelerden sevinc ve alkişlariyla tezahürat ederlerken duygulu anlar yasayanlar gözyaşlarını tutamadilar.
Fatih mahallesi sakinleri “biz bize yakişani yerine getirdik muhtarimiza inancımız sonsuzdur o babasinin ve babasi yerine koyduğu Bir önceki muhtar Amcam dedigi Tonguç Ali Anıl bıraktığı yerden hizmetlerine sürdürüyor ve sürdürmeye de devam edecektir.” dediler.