Dolar 32,2669
Euro 34,9086
Altın 2.425,76
BİST 10.479,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Samsun 22°C
Hafif Yağmurlu
Samsun
22°C
Hafif Yağmurlu
Per 24°C
Cum 26°C
Cts 26°C
Paz 25°C

Samsun’da 9 ilçede bazı okullarda taşımalı eğitime bir günlük ara verildi

SAMSUN VALİLİĞİ TARAFINDAN YAPILAN DUYURUDA 11 ŞUBAT 2020 GÜNÜ İÇİN, “BAFRA İLÇESİNDE TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDA GELEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZİNLİ SAYILMASI KARARI ALINMIŞTIR. ALAÇAM İLÇEMİZDE KIZLAN İLKOKULU/ORTAOKULU’NDA BUZLANMA VE TİPİ NEDENİYLE BİR GÜN EĞİTİME ARA VERİLMİŞTİR. CANİK İLÇEMİZDE AŞIRI BUZLANMA NEDENİYLE İLÇEMİZ TAŞIMA MERKEZLİ OKULLARIMIZDAN, GÖKÇEPINAR İLK ORTAOKULU, BAŞALAN CUMHURİYET İLKOKULU, BAŞALAN CUMHURİYET ORTAOKULU VE İMAM HATİP ORTAOKULU, DÜZARDIÇ İLKOKULU, HACINAİPLİ İLK ORTAOKULU, GÖDEKLİ İLKOKULU, TUZAKLI İLK ORTAOKULU, BAŞKONAK İLK ORTAOKULU, GÖLALAN İMAM HATİP ORTAOKULU, DEMİRCİ İLK ORTAOKULU VE DERELER İLK ORTAOKULU İLE İLÇE MERKEZİNDEKİ ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARIMIZDA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLMİŞTİR. TAŞIMA YOLUYLA İLÇE MERKEZİMİZDEKİ İLKOKUL, ORTAOKUL, LİSE VE ÖZEL EGİTİM SINIFLARINDAKİ OKULLARIMIZA GELEN ÖĞRENCİLERİMİZ İZİNLİ SAYILACAKTIR. İLKADIM İLÇESİ TAŞIMALI EĞİTİM KAPSAMINDA OKUL SERVİSİ İLE BİLMECE-ÇANAKCI GÜRGENDAĞI ÇELİKALAN-AŞAĞI AVDAN-YUKARI AVDAN-ÇANDIR, SARMUK, AKGÖL GÜZERGAHLARINDAN GELEN TEMEL EĞİTİM VE ORTAÖGRETİM TAŞIMASI İLE İŞİTME ENGELLİLER OKULU’NA AYVACIK ESENLİ MAHALLESİ, ÇARŞAMBA BEZİRGAN MAHALLESİ VE BAFRA’DAN GELEN ÖZEL EGİTİM ÖĞRENCİLERİ İDARİ İZİNLİ SAYILACAKTIR. SALIPAZARI İLÇESİNDE AŞIRI BUZLANMA NEDENİYLE TAHNAL VE KONAKÖREN İLK ORTAOKULUNDA EĞİTİM ÖĞRETİME BİR GÜN SÜRE İLE ARA VERİLMİŞTİR. ASARCIK İLÇESİNDE SADECE KESEALAN YEŞİLKÖY GÜZERGAHI (ÜÇ SERVİS) İÇİN EĞİTİM ÖĞRETİME BİR GÜN SÜRE İLE ARA VERİLMİŞTİR. AYVACIK İLÇESİNDE GELEMEYEN TAŞIMALI ÖĞRENCİLER İZİNLİ SAYILACAKTIR. YAKAKENT İLÇESİNDE GELEMEYEN TAŞIMALI ÖĞRENCİLER İZİNLİ SAYILACAKTIR” İFADELERİNE YER VERİLDİ.

Samsun’da 9 ilçede bazı okullarda taşımalı eğitime bir günlük ara verildi
19 Eylül 2021 03:12
433
A+
A-

Samsun’da kar yağışı nedeniyle 9 ilçede bazı okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Samsun Valiliği tarafından kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla 11 Şubat 2020 tarihinde eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara vermesi kararı alınan okullar duyuruldu. Yapılan duyuruda 9 ilçeden bazı okullar yer aldı. Diğer ilçe ve okullarda eğitim ve öğretimin devam edeceği duyuruldu.

Samsun Valiliği tarafından yapılan duyuruda 11 Şubat 2020 günü için, “Bafra ilçesinde taşımalı eğitim kapsamında gelen öğrencilerimizin izinli sayılması kararı alınmıştır. Alaçam ilçemizde Kızlan İlkokulu/Ortaokulu’nda buzlanma ve tipi nedeniyle bir gün eğitime ara verilmiştir. Canik ilçemizde aşırı buzlanma nedeniyle ilçemiz taşıma merkezli okullarımızdan, Gökçepınar İlk Ortaokulu, Başalan Cumhuriyet İlkokulu, Başalan Cumhuriyet Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu, Düzardıç İlkokulu, Hacınaipli İlk Ortaokulu, Gödekli İlkokulu, Tuzaklı İlk Ortaokulu, Başkonak İlk Ortaokulu, Gölalan İmam Hatip Ortaokulu, Demirci İlk Ortaokulu ve Dereler İlk Ortaokulu ile ilçe merkezindeki özel eğitim uygulama okullarımızda eğitime bir gün ara verilmiştir. Taşıma yoluyla ilçe merkezimizdeki ilkokul, ortaokul, lise ve özel egitim sınıflarındaki okullarımıza gelen öğrencilerimiz izinli sayılacaktır. İlkadım İlçesi taşımalı eğitim kapsamında okul servisi ile Bilmece-Çanakcı Gürgendağı Çelikalan-Aşağı Avdan-Yukarı Avdan-Çandır, Sarmuk, Akgöl güzergahlarından gelen Temel eğitim ve Ortaögretim Taşıması ile İşitme Engelliler Okulu’na Ayvacık Esenli Mahallesi, Çarşamba Bezirgan Mahallesi ve Bafra’dan gelen özel egitim öğrencileri idari izinli sayılacaktır. Salıpazarı ilçesinde aşırı buzlanma nedeniyle Tahnal ve Konakören İlk Ortaokulunda eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Asarcık ilçesinde sadece Kesealan Yeşilköy güzergahı (üç servis) için eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir. Ayvacık ilçesinde gelemeyen taşımalı öğrenciler izinli sayılacaktır. Yakakent ilçesinde gelemeyen taşımalı öğrenciler izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Tekkeköy ilçesinde ise Yaylageriş İlk Ortaokulu, Yağbasan İlk Ortaokulu, Sarıyurt Ali Osman Gür İlk Ortaokulu, Güzelyurt İlk-Ortaokulu için taşıma ile gelen tüm mahalleler, Büyüklü İlk Ortaokulu/İmam Hatip Ortaokulu için Yenidoğan, Yazılar, Kemahlar, Fırıncıoğlu, Yaylageriş Mahallerinden taşımalı gelenler, Dursun Korkmaz İlk Ortaokulu için Zafer, Pelitoğlu mahallelerinde taşıma gelenler, Büyüklü Anadolu Lisesi için Yeşildere, Gökçedere, Seymenler, Yenidoğan, Kibarlar, Yaylageriş, Yazılar, Zafer, Pelitoğlu mahallerinden taşıma gelenler, Ali Emine Kahvecioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Necati Akçağlılar Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yavuz Selim Anadolu Lisesi için Seymenler, Yazılar, Gökçedere, Yeşildere, Kibarlar, Yağbasan, Yaylageriş, Zafer, Pelitoğlu Mahallelerinden taşıma ile gelenler için eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Yapılan duyuruda ayrıca İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 11 Şubat 2020 Salı günü il genelindeki hamile ve engelli kamu görevlilerinin idari izinli sayılacağı belirtildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.